Spanija leto 2010 - Spanija leto 2010 :|: hoteli u Spaniji :|: SMESTAJ U SPANIJI :|: Letovanje Lioret de Mar :: Funtours- turisticka agencija: Novi Sad ::
Kontaktirajte nas za više informacija
X





Spanija leto 2010 | 8 dana avio
  Kontaktirajte nas u vezi Spanija leto 2010 | 8 dana avio   Pošaljite prijatelju više informacija o Spanija leto 2010 | 8 dana avio
Spanija leto 2010 :

Program putovanja u PDF-u mozete preuzeti  (OVDE ). Neka vase letovanje u Spaniji pocne  ovde :

Odlazak avionom  - povratak avionom : Program putovanja (OVDE)


Odlazak avionom  - povratak autobusom    : Program putovanja USKORO



ŠPANIJA je država u jugozapadnoj Evropi. Graniči se sa Portugalom na zapadu i Francuskom i Andorom na severoistoku. Izlazi na Sredozemno more na jugu i istoku i Atlantski okean na severu i severozapadu, evropski deo Gibraltara graniči s Španijom. Glavni grad je Madrid.Na teritoriji Španije živi 45.200,737 stanovnika koji govore španskim jezikom. U sastavu Španije se takođe nalaze i dva arhipelaga: Balearska ostrva u Sredozemnom moru i Kanarska ostrva u Atlantskom okeanu. Seuta i Melilja (dve enklave na severu afričkog kontinenta sa statusom autonomnih gradova), kao i Livija (eksklava u francuskim Pirinejima), takođe pripadaju španskoj državi.Španija je članica Ujedinjenih nacija, Evropske Unije i NATO saveza.
MADRID je glavni grad, nalazi se u samom središtu zemlje na oko 600 m nadmorske visine, sa oko 3 miliona stanovnika. Poseta Madridu uglavnom počinje od glavne ulice Grand via, preko Prado muzeja, muzeja Thyssen Bornemisza i brojnih galerija i muzeja gde ćete videti dela Botičelija, Ticijana, Rembranta, Velaskeza, Renoara, Salvadora Dalija, Pikasa.. Neizostavan je i obilazak Plaza de Oriente i kraljevske palate u kojoj je izgrađeno 3000 soba za kraljevsku porodicu. Parque del Buen Retiro - madridski centralni park sa brojnim statuama, fontanama i kafićima.
Na 70 km južno od Madrida nalazi se TOLEDO. Nekada je bio glavni grad Španskog carstva, a brojno kulturno - istorijsko nasleđe dobrinelo je da danas Toledo bude na listi Uneskove svetske baštine. Simbol grada je Katedrala sagradjena u gotskom stilu sa skulpturama koje su dogradivane kroz vekove. Grad je vlasnik najpoznatije El Grekove slike "El entirroo del Conde de Orgaz".


FUN TOURS 2002, Zmaj Jovina 6.
021/ 66 24 079 , 021/ 47 27 300
funtours@sezampro.rs
www.funtours.co.rs
www.rezervacijehotela.com
  (rezervacije hotela sirom sveta online)
Prethodna strana